Kurutma Bantları

 

PTFE Kurutma Bantları, optimize edilmiş nem gidermenin gerçekleşmesine izin veren yüksek verimli hava dağıtım sistemleri içinde ürünleri taşımak için idealdir ve ultraviyole ve kızıl ötesi kurutucu ünitelerinde yaygın olarak kullanılır.

PTFE Kurutma Örgü Bantları, örneğin basılı ürünlerin kurutulması gibi uygulamalarda kullanılır; teşhir stantları, tişörtler, cam ve seri üretim kağıt baskılar. Baskı kurutucuları, kurutmak için ısı kaynağı olarak genellikle Ultraviyole, Kızılötesi veya sıcak havayı tercih eder. Diğer uygulamalar, tahılların, dokuma olmayan kumaşların, kömür astarlarının, halı ve halı karolarının, baskılı devre kartlarının ve shrink-wrap tünellerinin kurutulmasından birkaçını saymak gerekirse.

PTFE Kurutma Konveyör Bantları hafiftir ve uygun maliyetlidir ve bu nedenle kullanımı kolaydır ve değiştirilmesi zor olabilecek tel alternatiflerinden daha ucuzdur.

Genellikle metal kesme tipi bir tutturucu ile tedarik edilen bu tarz kayışlar kolayca çıkarılıp değiştirilebilir, bu da arıza süresini en aza indirir ve paradan tasarruf sağlar. Bu malzeme, anti statik özellikler sağlayan karbon yüklü siyah olarak sunulabilir.

4×4 açık alan ağı 4420 mm genişliğe kadar mevcuttur ve gerekli herhangi bir uzunlukta temin edilebilir. Kullanılacağı ortama göre kenar takviyesi olarak film, cam veya kevlar da uygulanabilir.

Özellikleri ve Avantajları

  • Yüksek Isı Direnci: -73°C’den artı 260°C’ye kadar sıcaklığa dayanıklı kimyasal eylemsizlik
  • Enerji Verimliliği: Ekonomik çalışma için hafiflik ve enerji verimliliği.
  • Özelleştirilebilir Tasarım: Çeşitli genişlik ve uzunluklarda mevcuttur, müşterinin özel ihtiyaçlarına uygun çözümler sunar.
  • Yüzey Özellikleri: Yapışmaz yüzey, Gıda Onayı (USFDA).
  • Dayanıklılık: Ultraviyole, Kızılötesi, mikrodalga, radyo frekansı direnci.
  • Müşteriye Özel Çözümler: Farklı genişlik ve uzunluk seçenekleri ile her türlü operasyonel ihtiyaca yanıt verir.